Rozwój osobisty

Wspaniała książka wprowadzająca w zagadnienie naszego systemu przekonań (wzorców myślowych) oraz sposobu na jego zmianę. W książce autor zaprezentował jak wewnętrzne przekonania determinują nasze zachowania i jak je rozpoznawać. Autor jest twórcą Międzynarodowego Programu na Rzecz Poczucia Własnej Wartości (ISP) oraz Międzynarodowego Programu Seminariów dla Liderów  (ISLP) propagującego rebirthing. Jego idea, że „cała Ziemia jest jedną rodzinną firmą”, zainspirowała wielu ludzi do osiągania w życiu swoich celów.

Książka prezentuje efekty 20-letnich badań w psychiatrii uwieńczonych opracowaniem mapy świadomości człowieka, która jest znaczącym osiągnięciem. Autor opisuje czym jest świadomość człowieka i co na nią wpływa. Istotne jeż też to, że autor podkreśla istnienie i znaczenie sfery duchowej człowieka na jego rozwój manifestującej się poprzez uniwersalne wzorce świadomości, do których nasza świadomość jest podłączona. Autor jest słynnym wykładowcą i ekspertem w dziedzinie procesów umysłowych, jak również dożywotnim członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Książka przeznaczona dla każdego. Składa się z trzech części: pierwsza – tematy osobiste dotyczące jednostki, druga – tematy geopolityczne i metafizyczne w ujęciu globalnym, trzecia – porusza prawdy uniwersalne. Napisana w formie dialogu obejmuje wszystkie ważne zagadnienia dotyczącego naszego życia: miłości, sensu życia, ludzi i związków, wiary w Boga, pojęcia dobra i zła, wybaczenia i odkupienia. Przeczytanie tych książek oznacza, konieczność zweryfikowania swoich poglądów dotyczących każdego aspektu naszego życia, uświadamiamy sobie w co wierzymy i z czym jest nam trudno pogodzić się. To rozpoznanie może być początkiem wewnętrznej przemiany i odmiany naszego życia.

Wyjątkowa książka napisana pod natchnieniem. Wymowa tej książki jest chrześcijańska i napisana jest językiem znanym nam z Biblii. Natomiast jej wyjątkowość polega na zmuszenia czytelnika do zastanowienia się czym jest życie, czym jest rzeczywistość jaką postrzegamy, czym są iluzje stwarzane przez umysł, czym jest wiara w Boga. Każde zdanie ze względu na swoją formę wymaga skupienia i zastanowienia się nad treścią. Przesłanie Kursu jest takie, że jest jedną z wersji uniwersalnego programu nauczania. Istnieje wiele innych, ale wszystkie ostatecznie prowadzą do Boga.

Książka podejmuje ważny temat wybaczenia i jego wpływu na nasz stan psychofizyczny i nasze życie. Wyjaśnia czym jest wybaczenie sobie i co to oznacza. Jeżeli zaakceptujemy, że nasz świat zewnętrzny jest jest odbiciem naszego świata wewnętrznego, to proces wybaczenia jest kluczowy aby móc dokonać prawdziwych zmian w naszym życiu i aby dostrzec czym są uniwersalne prawa. Przejście procesu samowybaczenia daje nam możliwość zrozumienia i dostrzeżenia, jak nasze wewnętrzne nastawienie (o którym czasami nie zadajemy sobie sprawy) ma wpływ na nasze codzienne życie i możliwość wpływania na nie.

Kolejna interesująca i warta polecenia książka dla osób, które chcą dokonać zmian w swoim życiu. Książka wyjaśnia od czego zależy nasze życie i jakimi prostymi metodami możemy rozpocząć pracę nad dokonaniem w nim zmian. Autor książki znany jest z filmu „Sekret”. Jest m.in. autorem książek „zero ograniczeń” i „prawo przyciągania”. Autor porusza w swoich książkach temat przebudzenia duchowego i drogę do niego. Autor pokazuje jak przechodzimy z pozycji ofiary, poprzez poczucie mocy do pokory. Najważniejsze jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i wiara w sferę duchową. Książki są zapisem drogi jaką przeszedł autor w swoim rozwoju duchowym.