Sześć Kroków Ku Radości z Innymi

Kolejna część artykułu Mario:
.
.
Sześć Kroków Ku Radości z Innymi
1. Posiądźcie Swoje WŁASNE TROSKI: Kiedy coś wam przeszkadza, ODDYCHAJCIE, znajdźcie PUNKT BEZRUCHU wewnątrz, delikatnie poproście swoją Dusze o rozwiązania i powstrzymajcie się od narzekania, oraz oczekiwania od innych rozwiązania za was waszych problemów. Bądźcie stanowczy w stosunku do innych i czule poproście ich, o nie zrzucanie ich „śmieci” na was, przypominając im o ich mocy tworzenia radości. Czy teraz „zrzucam swoje troski” na innych? Czy pozwalam innym na drenowanie mnie „zrzucając swoje śmieci” na mnie? Jakie są prawdziwe problemy?
2. Szanujcie Granice: Ustanówcie, oraz honorujcie zdrowe, osobiste granice i delikatnie, aczkolwiek stanowczo przypominajcie innym, ze nie pozwolicie na ich przekroczenie. Szanujcie granice innych i powstrzymujcie się od aktów braku szacunku takich jak: plotkowanie, dobrowolnych porad, krytykowania i oceniania, czynienia przypuszczeń i stawiania założeń, wtrącania nosa w nie swoje sprawy; usiłowania bezpośredniego, bądź pośredniego kierowania ich działaniami, nastawieniem i emocjami. Szanujcie prawa ludzi do bycia kim naprawdę są, a także szanujcie ich własne prawo do posiadania i podtrzymywania osobistych granic. Czy autentycznie szanuję granice innych? Czy pozwalam na naruszanie swoich granic? Jakie mogę podjąć działania, aby to zmienić?
3. Wzajemność: Współzawodnictwo, pokazywanie swojej przewagi, oraz przekazywanie osądów na innych, są grami ego, które zaślepiają samoświadomość oraz umocnienie. Jeśli do sytuacji podejdzie się z perspektywy wzajemności „wygrany/a-wygrany/a”, oraz jeśli ma się na względzie najwyższe dobro wszystkich, wówczas posypią się radosne rozwiązania. Jakie jest teraz najwyższe dobro perspektywy „wygrany/a-wygrany/a”? Jak możemy oboje spełnić swoje potrzeby? Czy szanujemy wzajemnie swoje granice? Jak uzdrowię lub uwolnię się od związków bez wzajemności?
4. Bądźcie Efektywni: Stawianie siebie w pozycji „mam racje”, daje do zrozumienia, ze inni „mylą się”, oraz ustanawia podłoże do konfliktu. Czy posiadanie „racji”, jest ważniejsze od tworzenia upragnionych rezultatów? Bycie EFEKTYWNYM, to znajdowanie rozwiązań „wygrany/a – wygrany/a”, szanowanie praw wszystkich do bycia dokładnie tym kim są i jacy są, nawet jeśli się z tym nie zgadzacie. Jeśli nie szanujecie nawzajem swoich granic i nie posiadacie na własność swoich własnych trosk, nie będziecie w stanie stworzyć wzajemnych, ani efektywnych rozwiązań. Jeśli inni potrzebują udowodnić, ze nie masz racji, rozpoznajcie gierkę ego i wycofajcie się z zaangażowania. Nie musicie usprawiedliwiać swojej egzystencji u innych, ani oni nie muszą
usprawiedliwiać swojej egzystencji u was. Czy próbuje sprawiać, że ktoś nie ma racji? Czy ktoś próbuje sprawić, że ja nie mam racji? Czy szanujemy na wzajem swoje granice, oraz prawa do bycia? Czy mogę zaangażować się w to w efektywnym działaniu?
5. Odpowiedzialność: Jeśli przejmiemy odpowiedzialność za nasze słowa, czyny, motywy i doświadczenia, nie będziemy winić innych za nasze problemy, a tym samym umocnimy siebie do rozwiązania ich. Samoświadomość przychodzi z delikatnego krytykowania samego siebie, celem określenia, w którym miejscu nasze działania naruszają innych, lub są nieefektywne. Obwinianie zastąpcie współczuciem, pokorą, oraz efektywnym działaniem, w celu odzyskania waszej mocy do stworzenia radości. Czy postępuję odpowiedzialnie, czy też obwiniam innych? Czy pozwalam innym na wykorzystywanie winy, jako sposobu na kontrolowanie i manipulowanie mną? Jak mogę podjąć odpowiedzialne działanie celem poradzenia sobie ze swoimi „sprawami”?
6. Pokora: Pokora, to znanie swojego prawdziwego miejsca w odniesieniu do wszechświata, oraz środowiska wokół siebie. Jest to wiedza o tym, że jesteście ponad innymi, ani poniżej nich, oraz o tym, ze wszystkie istoty i rzeczy są częścią Boga, stąd zawsze należy traktować je z Miłością, Honorem, Łaskawością, Szacunkiem, Wzajemnością, Przyzwoleniem, Odpowiedzialnością i Pietyzmem. Czy postępuję z Pokorą?”