Sześć Kroków Ku Radości

Obserwując to się obecnie dzieje, bardzo dużo dezinformacji, lęku i emocji, często negatywnych, przypomniał mi się artykuł, na który natrafiłem na blogu Krystal28 w marcu 2012 roku, kiedy też było dużo lęków, przepowiedni i dezinformacji związanych z końcem roku 2012. Artykuł ten zainspirował mnie m.in. do zmiany sposobu myślenia, reagowania, a w szczególności do odpowiedzialności za to co myślę i robię w stosunku do ludzi i świata, jak również w stosunku do Siebie. Z perspektywy 8 lat muszę potwierdzić, że stosowanie tych zasad realnie wpływa na poprawę jakości własnego życia, relacji z otoczeniem, własnego samopoczucia i zdrowia.
Ponieważ artykuł jest dość obszerny będę go publikował w częściach pod takimi samymi tytułami:
- Sześć kroków ku Radości,
- Sześć kroków ku Radości z Innymi,
- Postawy i Odpowiedzialności Mistrzowstwa,
- Wspierające modlitwy.
Przed publikacją tego artykułu poprosiłem również o zgodę Krystal (właścicielkę blogu na którym był artykuł) i uzyskałem pozytywną odpowiedź.
Mam nadzieję że ten artykuł zainspiruje niektórych do nowego spojrzenia na Siebie i otaczający świat i wniesie coś dobrego do ich życia.
Życzę Wszystkiego Dobrego,
Robert
.
.
.
Sześć Kroków ku Radości
Udało mi się wygospodarować nieco czasu, aby przygotować dla czytelników blogu pewne esencjonalne założenia nauk wolności, które są niejako fundamentem naszego duchowego rozwoju oraz osiągnięcia pełnej Integralności Duszy.
Są czymś na wzór „słynnych” przykazań otrzymanych przez Mojżesza, jednakże proszę ich nie utożsamiać z naukami wolności, które prezentowane nam są przez rasy Szmaragdowego Przymierza i Ligii Opiekunów.
Postępowanie zgodnie z nimi, wcielenie ich do naszego codziennego życia, daje poczucie samospełnienia, oraz życia z godnością właściwą Anielskim Ludziom/Dzieciom Indygo, którymi jesteśmy. W momencie, kiedy rozpoznamy naszą wewnętrzną prawdę, gdy znajdziemy swoją własną, właściwą nam samym ścieżkę do duchowej wolności, niezależności i samospełnienia, wówczas będziemy wiedzieli, do której z odłamów ras należymy.
W związku z tym proszę Cię Krystal o umieszczenie plików które ci wysyłam wraz z tą notą wstępną, na blogu, aby jak największa grupa Kosmicznych Podróżników poprzez tą trójwymiarową, Ziemską manifestację Pierwszego Żródła, mogła skorzystać z mocy z Postaw i Odpowiedzialności Mistrzostwa. Sześć kroków ku Radości, jest wartościowa, zwłaszcza w obecnych czasach, pożywka dla duszy, aby moc się odnaleźć w tej rzeczywistości przyspieszenia ewolucyjnego, oraz drastycznie przyspieszającego czasu. Pomogą one zachować wewnętrzny spokój, harmonie i jedność-ze-wszystkim-co-istnieje.
Pozdrawiam,
z Miłością, Wdzięcznością i Wieczną Prawdą,
Mario
1. Poddajcie się Chwili: powstrzymajcie wszystkie OSĄDY i OCZEKIWANIA. Otwórzcie się, w celu otrzymania darów i lekcji z samoświadomości, jakie daje każda chwila. Przekroczcie spolaryzowane myślenie i poszukajcie daru. Czego mogę się z tego nauczyć, co wzniesie mnie na wyższe poziomy samoświadomości?
2. Bądźcie Tu i TERAZ: Przekierujcie myśli z przeszłości, oraz z dala od przyszłości, ku wszechobecnemu TERAZ. Obserwujcie bez oceniania, co JEST…TERAZ. Czy jestem tu i teraz?
3. Odczuwajcie: Odejdźcie od myślenia, żeby WIEDZIEĆ. Powstrzymajcie liniowa analizę myślenia, oraz paplaninę umysłu, a zamiast tego Wdychajcie Chwilę Obecną w tym momencie, JAKO ENERGIE, żeby połączyć się z waszą trójwymiarową rzeczywistością, w Bezpośrednim Poznaniu, zamiast w pośredniej obserwacji. Jak to jest odczuwać TERAZ? Odpowiedzcie bez słów. POCZUJCIE.
4. Wybierzcie Sposób Reagowania: DZIAŁAJCIE zamiast REAGOWAĆ. Możemy zmienić to, jak czujemy się w danej chwili, zmieniając ocenę swojej sytuacji. Znajdźcie trochę czasu na ponowne wyczucie okoliczności zdenerwowania, oraz ponownie sformułujcie swoje osądy w poszukiwaniu ukrytych darów i potencjałów. W dowolnej chwili możemy ZDECYDOWAĆ, jak zareagujemy. Jak mogę to ponownie sformułować, oraz jaki jest najlepszy sposób, aby zareagować z radością?
5. Doświadczajcie Spokoju – Znajcie Ciszę: Usiądźcie w spokoju, oddychajcie powoli i głęboko, powstrzymajcie paplaninę umysłu, utrzymajcie ciało, tak nieruchomo, jak to tylko możliwe: zablokujcie, lub usuńcie zakłócające stymulatory. Poświęćcie uwagę Pojedynczemu Punktowi Skupienia i doświadczenia, a NIE-Rzeczy. Odkryjcie Punkt Bezruchu waszego Wiecznego Rdzenia. Cicho szaaaa.
6. Uhonorujcie Waszą Całą Istotę: Zwracajcie uwagę na sygnały waszego ciała, umysłu i emocji – Ducha-Wewnętrznego- Dziecka- Dorosłego-Mistrza, oraz uhonorujcie potrzeby swoich wieloskładnikowych części, w sposób zrównoważony. Dowiedzcie się, czego naprawdę WAM potrzeba i dawajcie innym jedynie to, co sprawia wam radość dobrowolnego dawania. Czego teraz NAPRAWDĘ POTRZEBUJE? Czy daję dobrowolnie z radością, czy też po to, aby otrzymać? Jak mogę spełnić swoje własne potrzeby?”